top of page

Svindlere utgir seg for å være Fair Collection

27. november 2024

Det sirkulerer for tiden svindelforsøk i form av e-poster og tekstmeldinger fra aktører som utgir seg for å være Fair Collection. Disse meldingene ser ofte helt ekte ut, men de er forsøk på svindel. Vi ønsker å gjøre alle våre kunder oppmerksomme på dette og ber om at dere utviser ekstra forsiktighet. Se eksempel på slike meldinger under.


Hva du bør gjøre

  • Sjekk alltid avsenders e-postadresse: Våre e-poster sendes kun fra e-postadresser som slutter med "@fair.no".

  • Ikke trykk på lenker: Ikke klikk på lenker eller åpne vedlegg fra mistenkelige e-poster eller tekstmeldinger. Logg deg inn i Kundeportalen via hjemmesiden vår for å se om du har noen aktive saker hos Fair Collection, da er du sikker på at du havner på rett sted.

  • Slett e-posten og SMS-en umiddelbart: Ikke svar på eller samhandle med slike meldinger.

  • Kontakt oss direkte: Hvis du er usikker på om en e-post/SMS er ekte, ta kontakt med oss på telefon før du foretar deg noe.


E-poster og SMS-er som utgir seg for for å være fra Fair Collection ser ofte slik ut:

Denne tekstmeldingen ser helt ekte ut, men kommer ikke fra Fair Collection. Ikke trykk på lenken, logg inn via hjemmesiden vår.

Denne e-posten er ikke fra Fair Collection. E-postadressen avslører at den er falsk, og vi ser noen merkelige oversettelser fra engelsk.

Denne e-posten er heller ikke fra Fair Collection. Adressen kan ved første øyekast se ekte ut, men den tilhører ikke oss.


Vi jobber aktivt med å forhindre slike svindelforsøk og beskytte våre kunders sikkerhet. Vi tar slike hendelser på høyeste alvor og undersøker dette nærmere.

Kundeservice

Inkasso med mennesket i fokus

20. mai 2025

Fair inngår samarbeid med Amnesty International Norge

15. mai 2025

Konkursomfanget stabiliserer seg tross ekstern uro og høyt økonomisk press

1. mai 2025

Siste nytt

bottom of page